Úvodní stránka 

Visual Basic
Zdrojové kódy   
Dynamické knihovny
Moje výtvory
Úplné začátky
První aplikace 
Icony             

Ostatní
Smajlíci             
Autor
Napište mi  
Kniha návštěv  
Napište mi vaše dotazy.

Úplné začátky

Nejpre si Visual Basic nainstalujeme.
Instalace se provádí úplně normálně jako jiné programy. Ale pro jistotu si to popíšeme.
Po vložení CD-ROMU do Vaší mechaniky se zobrazí licenční ujednání, které musíte odškrtnou, že s tím souhlasíte dále musíte zadát jméno uživatele.Toto jméno se bude zobrazovat při startu Visual Basicu (dále už jen VB). Když budete pokračovat tak se vám zobrazí políčko kde musíte zadat aktivační kód. Tento kód by se měl nacházet na zadní straně krabičky CD-ROMU. No a pak se vám zobrazí kam chcete VB nainstalovat. Pokud všechno toto podstoupíte tak se před vámi oběví okno kde si můžete vybrat možnosti instalací viz. obr.1

obr.1

Obr.1
V případě, že zvolíte uživatelskou instalaci (Custom), máte si možnost vybrat mezi programovými částmi celého programového balíku. Na obrázku 2 vidíme jaké možnosti nám nabízí tato instalace. Na prvním řádku je samotný program, dále jsou to komponenty ActiveX, ovladače pro přístup k datům uložených v různých formátech, sada přiložených ikonek, velmi důležitá nápověda a program pro tvorbu instalačních souborů. V poslední řadě je to soubor několika čarodějů a šablon ulehčujících práci v prostředí Visual Basicu. Jestliže neinstalujete Visual Basic Learning edition, najdete zde nepoměrně více možností, které ovšem využijí zkušení programátoři. Mezi tyto možnosti zcela určitě patří instalace Crystal Reports pro tvorbu tiskových sestav z databází, Windows API (Advanced Programming Interface) a spoustu dalších.

Obr.2
Obr.2
Úplným začátečníkům doporučuji Typickou instalaci.

Popis prostředí

Když si teď spustíte VB tak se vám zobrazí tabulka obr.3. Tato tabulka se vás ptá jestli chcete vytvořit normální EXE soubor nebo dynamickou knihovnu.

obr.3
Obr.3

Já vytvářím pouze exe takže to necháte tak jak to je a klikněte na Open. Já mám ve VB danou češtinu proto to mám česky ale vy pokud máte VB čistě nainstalovaný tak tam máte angličtinu. Po kliknutí na tlačítko Open se vám oběví čistě prostředí VB ve kterém budete pracovat obr.4.
obr.4
Obr.4
No a nyní si všechno popíšeme:No tak to by bylo asi tak vše cobyste měli vědet něž začnete dělat svoji prví aplikaci.